Lot: 1

Current Price: 18,000 TL Starting Bid: 18,000 TL Estimated: TL Losing Winning

OSMANLI DÖNEMİ FİNCAN TAKIMI

Osmanlı dönemi, Devlet armalı orijinal kutusunda Sultan Abdulhamid Han tuğralı tabaklar ve Japon porselen satsuma fincanlı, saray işi kahve fincan takımı.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • OSMANLI DÖNEMİ FİNCAN TAKIMI-Osmanlı dönemi, Devlet armalı orijinal kutusunda Sultan Abdulhamid Han tuğralı tabaklar ve Japon porselen satsuma fincanlı, saray işi kahve fincan takımı.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  OSMANLI DÖNEMİ FİNCAN TAKIMI-Osmanlı dönemi, Devlet armalı orijinal kutusunda Sultan Abdulhamid Han tuğralı tabaklar ve Japon porselen satsuma fincanlı, saray işi kahve fincan takımı.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 6'LI ZARF TAKIM -Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, ajur işçilikli Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, 6'lı kahve zarf takımı.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  OSMANLI DÖNEMİ 6'LI ZARF TAKIM -Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, ajur işçilikli Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, 6'lı kahve zarf takımı.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ KUTUSUNDA ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, üzeri kalem işçiliği ile birinde Osmanlı Devlet arması, Sultan Abdulhamid Han Tuğra, sahi damgalı ve çeşnili. Diğerinde kalem işçiliği ile Osmanlı Devlet arması,Tuğra ve Camii motifleri ile süslenmiş, sahi damgalı ve çeşnili iki adet şerbet bardağı. Toplam bardak ağırlığı 111 gr.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  OSMANLI DÖNEMİ KUTUSUNDA ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, üzeri kalem işçiliği ile birinde Osmanlı Devlet arması, Sultan Abdulhamid Han Tuğra, sahi damgalı ve çeşnili. Diğerinde kalem işçiliği ile Osmanlı Devlet arması,Tuğra ve Camii motifleri ile süslenmiş, sahi damgalı ve çeşnili iki adet şerbet bardağı. Toplam bardak ağırlığı 111 gr.

  TLSold
 • OSMANLI İŞGAL DÖNEMİ DARPHANE DAMGALI KAŞIKLIK VE 6 ADET KAŞIK-Osmanlı dönemi, Sultan Vahdettin işgal döneminde darphane damgalı, gümüşten mamul, toplam 435 gr. ağırlığında, kaşıklık ve kaşıkların üzerinde Sultan Vahdettin darphane damgası bulunan ve çeşnili nadir koleksiyonluk kaşıklık ve 6 adet kaşık.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  OSMANLI İŞGAL DÖNEMİ DARPHANE DAMGALI KAŞIKLIK VE 6 ADET KAŞIK-Osmanlı dönemi, Sultan Vahdettin işgal döneminde darphane damgalı, gümüşten mamul, toplam 435 gr. ağırlığında, kaşıklık ve kaşıkların üzerinde Sultan Vahdettin darphane damgası bulunan ve çeşnili nadir koleksiyonluk kaşıklık ve 6 adet kaşık.

  TLSold
 • SAVATLI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-1900 lü yıllara ait, gümüşten mamul ve komple savatlı minerva damgalı nadir enfiye kutusu. 65 gr. ağırlığında 8x5 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  SAVATLI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-1900 lü yıllara ait, gümüşten mamul ve komple savatlı minerva damgalı nadir enfiye kutusu. 65 gr. ağırlığında 8x5 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • RUS84 DAMGALI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Rus 84 Çarlık dönemi, gümüşten mamul , üzeri kalem işçiliği ile Ozan tasfiri yapılmış, 84 damgalı enfiye kutusu. 48 gr. ağırlığında , 6 x 4 x 3 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  RUS84 DAMGALI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Rus 84 Çarlık dönemi, gümüşten mamul , üzeri kalem işçiliği ile Ozan tasfiri yapılmış, 84 damgalı enfiye kutusu. 48 gr. ağırlığında , 6 x 4 x 3 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ İLAÇ VE ENFİYE KUTUSU-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, ilaç ve enfiye kutusunun bir arada bulunduğu, üzerinde kalem işi ile osmanlıca yazı olan, çiçek motifleri ile süslenmiş nadir koleksyonluk eserdir. 90 gr. ağırlığındadır.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  OSMANLI DÖNEMİ İLAÇ VE ENFİYE KUTUSU-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, ilaç ve enfiye kutusunun bir arada bulunduğu, üzerinde kalem işi ile osmanlıca yazı olan, çiçek motifleri ile süslenmiş nadir koleksyonluk eserdir. 90 gr. ağırlığındadır.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ÇİFT SALEPLİK -Osmanlı dönemi, Sultan Abdülhamid Han ( 1876 - 1909 ) tuğralı, çift tabak, saleplik ve kapaktan oluşan, kusursuz, üzeri kelam işçiliği ile Tuğra ve Devlet arması yapılmış, Aplike tutamaklı olup kuş derkorludur. Toplam ağırlık 665 gr. Tabak çap 14 cm. Saleplik yükseklik 14 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  OSMANLI DÖNEMİ ÇİFT SALEPLİK -Osmanlı dönemi, Sultan Abdülhamid Han ( 1876 - 1909 ) tuğralı, çift tabak, saleplik ve kapaktan oluşan, kusursuz, üzeri kelam işçiliği ile Tuğra ve Devlet arması yapılmış, Aplike tutamaklı olup kuş derkorludur. Toplam ağırlık 665 gr. Tabak çap 14 cm. Saleplik yükseklik 14 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 25 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 25 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 29 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 29 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 27 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile çiçek dekorlu, beyaz opalin gülabdan. Yükseklik 27 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri il işçiliği ile çiçek ve nar dekorlu kobalt gülabdan. Yükseklik 27 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri il işçiliği ile çiçek ve nar dekorlu kobalt gülabdan. Yükseklik 27 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile nar motifleri bulunan, mavi opalin gülabdan. Yükseklik 31 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, üzeri el işçiliği ile nar motifleri bulunan, mavi opalin gülabdan. Yükseklik 31 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ TAŞ OPAL ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, mavi taş opaldan mamul, üzeri osmanlıca yazılı şerbet bardağı. Yükseklik 10 cm. Çap 8 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  OSMANLI DÖNEMİ TAŞ OPAL ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, mavi taş opaldan mamul, üzeri osmanlıca yazılı şerbet bardağı. Yükseklik 10 cm. Çap 8 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ TAŞ OPAL ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, yeşil taş opaldan mamul, üzeri osmanlıca yazılı şerbet bardağı. Yükseklik 10 cm. Çap 8 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  OSMANLI DÖNEMİ TAŞ OPAL ŞERBET BARDAĞI-Osmanlı dönemi, yeşil taş opaldan mamul, üzeri osmanlıca yazılı şerbet bardağı. Yükseklik 10 cm. Çap 8 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış, seramik tabak. Çap 21 cm.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış, seramik tabak. Çap 21 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış, seramik tabak. Çap 21 cm.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış, seramik tabak. Çap 21 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ KOMPLE YAZILI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı ve üzeri osmanlıca yazılı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış büyük boy kase. Çap 17,5 cm. Yükseklik 11 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ KOMPLE YAZILI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı ve üzeri osmanlıca yazılı, İngilizler tarafından Osmanlı pazarına yapılmış büyük boy kase. Çap 17,5 cm. Yükseklik 11 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ AY YILDIZLI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış büyük boy kase. Çap 17 cm. Yükseklik 11 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ AY YILDIZLI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış büyük boy kase. Çap 17 cm. Yükseklik 11 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZ DEKORLU TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız dekorlu, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış tabak. Çap 22 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZ DEKORLU TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız dekorlu, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış tabak. Çap 22 cm.

  TLSold
 • OSMANLI ÇİFT ISTAKA -Osmanlı dönemi, orijinal kendi kutusunda, üzeri kalem işçiliği ile çiçek motifleri yapılmış, Osmanlı Devlet arması ve ' Padişahım Çok Yaşa ' yazılı, tutma kısmı kuş motifli ve sahi damgalı, çeşnili. Orijinal bakara bardakları ile oldukça nadir, koleksyonluk ve ağır gümüş olan Istaka takımı. Istaka toplam ağırlık 210 gr.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  OSMANLI ÇİFT ISTAKA -Osmanlı dönemi, orijinal kendi kutusunda, üzeri kalem işçiliği ile çiçek motifleri yapılmış, Osmanlı Devlet arması ve ' Padişahım Çok Yaşa ' yazılı, tutma kısmı kuş motifli ve sahi damgalı, çeşnili. Orijinal bakara bardakları ile oldukça nadir, koleksyonluk ve ağır gümüş olan Istaka takımı. Istaka toplam ağırlık 210 gr.

  TLSold
 • ETHEM EFENDİ KONAĞINDA KULLANILAN ÇİFT ZARF -Ethem efendi konağından çıkan ve Ethem Efendi katalogunda bulunan, hasır örme işçiliği ile yapılmış, gümüşten mamul çift zarf. Ağırlık 80 gr.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  ETHEM EFENDİ KONAĞINDA KULLANILAN ÇİFT ZARF -Ethem efendi konağından çıkan ve Ethem Efendi katalogunda bulunan, hasır örme işçiliği ile yapılmış, gümüşten mamul çift zarf. Ağırlık 80 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi, kıl testere işi Osmanlı Devlet Arması, kalem işi tuğra ile süslenmiş, Sultan Abdulhamid Han Tuğralı ve sahi damgalı çift ıstaka. Yükseklik 11,5 cm. Ağırlık 313 gr.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi, kıl testere işi Osmanlı Devlet Arması, kalem işi tuğra ile süslenmiş, Sultan Abdulhamid Han Tuğralı ve sahi damgalı çift ıstaka. Yükseklik 11,5 cm. Ağırlık 313 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi,üzeri kalem işçiliği ile Osmanlı Devlet arması ve çiçek motiflerinin olduğu kabartma işçilikli çift ıstaka. Yükseklik 9 cm. Ağırlık 162 gr.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi,üzeri kalem işçiliği ile Osmanlı Devlet arması ve çiçek motiflerinin olduğu kabartma işçilikli çift ıstaka. Yükseklik 9 cm. Ağırlık 162 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi, üzeri kalem işçiliği ile çiçek motiflerinin olduğu çift ıstaka. Yükseklik 7,5 cm. Ağırlık 101 gr.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  OSMANLI DÖNEMİ ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ISTAKA -Osmanlı dönemi, üzeri kalem işçiliği ile çiçek motiflerinin olduğu çift ıstaka. Yükseklik 7,5 cm. Ağırlık 101 gr.

  TLSold
 • RUS84 DAMGALI KAFKAS SAVATLI GÜMÜŞ GECE ÇANTASI-Rus 84 Çarlık dönemi, üzeri Kafkas yazılı, gümüşten mamul, komple savatlı kusursuz nadir koleksyonluk eserdir. Ağırlık 61 gr.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  RUS84 DAMGALI KAFKAS SAVATLI GÜMÜŞ GECE ÇANTASI-Rus 84 Çarlık dönemi, üzeri Kafkas yazılı, gümüşten mamul, komple savatlı kusursuz nadir koleksyonluk eserdir. Ağırlık 61 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ SÜLEYMANİYE İŞİ SÜTLÜK-Osmanlı dönemi, Süleymaniye işi kalın gümüş kaplama, komple kabartma işçilikli sütlük. Yükseklik 18 cm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  OSMANLI DÖNEMİ SÜLEYMANİYE İŞİ SÜTLÜK-Osmanlı dönemi, Süleymaniye işi kalın gümüş kaplama, komple kabartma işçilikli sütlük. Yükseklik 18 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ İSTANBUL İŞİ SÜTLÜK-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, İstanbul işi, komple kalem işçiliği ile süslenmiş ve kapak kısmı kuş figürlü , 453 gr. Ağırlığında, 25 cm. yüksekliğinde damgasız sütlük.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ İSTANBUL İŞİ SÜTLÜK-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, İstanbul işi, komple kalem işçiliği ile süslenmiş ve kapak kısmı kuş figürlü , 453 gr. Ağırlığında, 25 cm. yüksekliğinde damgasız sütlük.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ KUTUSUNDA KUZUNETSOV FİNCAN TAKIMI-Osmanlı dönemi, kendi orijinal kutusunda, üzeri el boyama çiçek desenleri ile bezenmiş Kuzunetsov damgalı Fincan takımı. Çok nadir kolekyonluk eserdir.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  OSMANLI DÖNEMİ KUTUSUNDA KUZUNETSOV FİNCAN TAKIMI-Osmanlı dönemi, kendi orijinal kutusunda, üzeri el boyama çiçek desenleri ile bezenmiş Kuzunetsov damgalı Fincan takımı. Çok nadir kolekyonluk eserdir.

  TLSold
 • 1900 LÜ YILLAR GÜMÜŞ SAVATLI BASTON-1900'lü yıllar, tutma kısmı gümüşten mamul ve savat işçiliği ile süslenmiş, ahşap kısmı cilalanmış gül ağacından yapılmış baston. Uzunluk 91 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  1900 LÜ YILLAR GÜMÜŞ SAVATLI BASTON-1900'lü yıllar, tutma kısmı gümüşten mamul ve savat işçiliği ile süslenmiş, ahşap kısmı cilalanmış gül ağacından yapılmış baston. Uzunluk 91 cm.

  TLSold
 • 1900 LÜ YILLAR TUTMA KISMI GÜMÜŞ BASTON-1900'lü yıllar, tutma kısmı gümüşten mamul ve el işçiliği ile süslenmiş, inisiyalli. Ağaç kısmı cilalanmış gül ağacından yapılmış baston. Uzunluk 92 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  1900 LÜ YILLAR TUTMA KISMI GÜMÜŞ BASTON-1900'lü yıllar, tutma kısmı gümüşten mamul ve el işçiliği ile süslenmiş, inisiyalli. Ağaç kısmı cilalanmış gül ağacından yapılmış baston. Uzunluk 92 cm.

  TLSold
 • 1900 LÜ YILLAR TUTMA KISMI BOYNUZ BASTON -1900'lü yıllar, tutma kısmı boynuz üzeri gümüş çakma işçiliği ve değerli taş ile süslenmiş baston. Uzunluk 91 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  1900 LÜ YILLAR TUTMA KISMI BOYNUZ BASTON -1900'lü yıllar, tutma kısmı boynuz üzeri gümüş çakma işçiliği ve değerli taş ile süslenmiş baston. Uzunluk 91 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ALTIN KAKMALI SANCAK KURAN KABI-Osmanlı dönemi, demir üzeri altın kakma işçiliği ile yapılmış, içerisinde Kur'an - ı Kerim bulunan sekiz köşeli Sancak Kur'an Kabı. 4 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  OSMANLI DÖNEMİ ALTIN KAKMALI SANCAK KURAN KABI-Osmanlı dönemi, demir üzeri altın kakma işçiliği ile yapılmış, içerisinde Kur'an - ı Kerim bulunan sekiz köşeli Sancak Kur'an Kabı. 4 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ALTIN SİM EL İŞİ KESE-Osmanlı dönemi, komple el işi ile desenlerin işlendiği, ortasında Ay Yıldız ve Hilalin bulunduğu, altın sim işi akçe kesesi. 23 x 16 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  OSMANLI DÖNEMİ ALTIN SİM EL İŞİ KESE-Osmanlı dönemi, komple el işi ile desenlerin işlendiği, ortasında Ay Yıldız ve Hilalin bulunduğu, altın sim işi akçe kesesi. 23 x 16 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ KUR'AN-I KERİM KABI -Osmanlı dönemi, hereke kumaş üzeri el işçiliği ile desenlerin işlendiği kusursuz Kur'an-ı Kerim muhafaza kabı .29 X 23 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  OSMANLI DÖNEMİ KUR'AN-I KERİM KABI -Osmanlı dönemi, hereke kumaş üzeri el işçiliği ile desenlerin işlendiği kusursuz Kur'an-ı Kerim muhafaza kabı .29 X 23 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. yy. Bakır üzeri Tombak işçilikli, kumaş kısmına kadar tamamen orijinal, Tokanın alt yüzü ezilmesin diye balmumuyla doldurulmuş, her bir parçası badem formunda ve 15 x 20 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın önkoşuludur. ve çeyiz kemeri olarak anılır.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. yy. Bakır üzeri Tombak işçilikli, kumaş kısmına kadar tamamen orijinal, Tokanın alt yüzü ezilmesin diye balmumuyla doldurulmuş, her bir parçası badem formunda ve 15 x 20 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın önkoşuludur. ve çeyiz kemeri olarak anılır.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. YY. Bakır üzeri Tombak işçilikli, tokanın alt yüzü ezilmesin diye balmumuyla doldurulmuş, her bir parçası badem formunda ve 12,5 x 15 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın ö

  Lot No: 37

  Lot: 37

  OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. YY. Bakır üzeri Tombak işçilikli, tokanın alt yüzü ezilmesin diye balmumuyla doldurulmuş, her bir parçası badem formunda ve 12,5 x 15 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın ö

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ PAZUBAND-Osmanlı dönemi Yeniçeri ve Osmanlı askerlerinin savaşa giderken kollarina bazuband olarak taktığı üzerinde koruma duası olan üç adet pazuband.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  OSMANLI DÖNEMİ PAZUBAND-Osmanlı dönemi Yeniçeri ve Osmanlı askerlerinin savaşa giderken kollarina bazuband olarak taktığı üzerinde koruma duası olan üç adet pazuband.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ FİŞEKLİK-Osmanlı dönemi 19.yy. Tüfeklerin fişeklerini muhafaza etmek için kullanılan, deri üzeri komple gümüş sırma işçilikli ve çiçek motifli fişeklik. 16,5 x 9 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  OSMANLI DÖNEMİ FİŞEKLİK-Osmanlı dönemi 19.yy. Tüfeklerin fişeklerini muhafaza etmek için kullanılan, deri üzeri komple gümüş sırma işçilikli ve çiçek motifli fişeklik. 16,5 x 9 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. yy. Bakır üzeri Tombak işçilikli, her bir parçası badem formunda ve 16 x 6,5 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın önkoşuludur. ve çeyiz kemeri olarak anılır.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  OSMANLI DÖNEMİ TOMBAK İŞÇİLİKLİ GELİN KEMERİ -19. yy. Bakır üzeri Tombak işçilikli, her bir parçası badem formunda ve 16 x 6,5 cm. ölçülerindeki bu toka ve kemeri, Beypazarı ( Ankara ) yöresinde kız almanın önkoşuludur. ve çeyiz kemeri olarak anılır.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ VAN TEPELİK-19. yy. Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, üzeri yarı değerli taşlarla süslenmiş, sallamaları olan, savat işçiliği ile camii ve çiçek motifleri süslenmiş Van işi tepelik. Çap 16 cm. Ağırlık 157 gr.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  OSMANLI DÖNEMİ VAN TEPELİK-19. yy. Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, üzeri yarı değerli taşlarla süslenmiş, sallamaları olan, savat işçiliği ile camii ve çiçek motifleri süslenmiş Van işi tepelik. Çap 16 cm. Ağırlık 157 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ HAMAYIL -1800 sonları Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, mercan ve osmanlı paraları ile süslenmiş, içerisinde karuma duası bulunan büyük boyda nadi hamayıl. Uzunluk 15,5 cm. Ağırlık 60 gr.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ HAMAYIL -1800 sonları Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, mercan ve osmanlı paraları ile süslenmiş, içerisinde karuma duası bulunan büyük boyda nadi hamayıl. Uzunluk 15,5 cm. Ağırlık 60 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ MÜCEVHER KUTUSU -Osmanlı dönemi 19.yy. gümüşten mamul, sandık formunda, komple telkari işçiliği ile sanatın işlendiği mücevher kutusu. 10 x 6 x 4,5 cm. ölçülerinde 127 gr. Ağırlığında.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  OSMANLI DÖNEMİ GÜMÜŞ MÜCEVHER KUTUSU -Osmanlı dönemi 19.yy. gümüşten mamul, sandık formunda, komple telkari işçiliği ile sanatın işlendiği mücevher kutusu. 10 x 6 x 4,5 cm. ölçülerinde 127 gr. Ağırlığında.

  TLSold
 • TELKARİ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-Gümüşten mamul, komple telkari işçilikli ve kusursuz sigara tabakası. 8 x 7 cm. ölçülerinde 75 gr. Ağırlığında.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  TELKARİ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-Gümüşten mamul, komple telkari işçilikli ve kusursuz sigara tabakası. 8 x 7 cm. ölçülerinde 75 gr. Ağırlığında.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ALTIN VE GÜMÜŞ KAKMALI SİGARA TABAKASI -Osmanlı dönemi, 19. yy. demir üzeri Altın kakma Tuğra ve gümüş kakma işçiliği ile Ayasafya Camii resmedilmiş ve alt kısmında Osmanlıca Ayasofya camii yazılı, meneviş kasa ve kenarları gümüş çerçeveli nadir sigara tabakası. 9 x 8 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  OSMANLI DÖNEMİ ALTIN VE GÜMÜŞ KAKMALI SİGARA TABAKASI -Osmanlı dönemi, 19. yy. demir üzeri Altın kakma Tuğra ve gümüş kakma işçiliği ile Ayasafya Camii resmedilmiş ve alt kısmında Osmanlıca Ayasofya camii yazılı, meneviş kasa ve kenarları gümüş çerçeveli nadir sigara tabakası. 9 x 8 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI -Gümüşten mamul, üzeri savat işçilikli sahra görselli ve usta isminin bulunduğu sigara tabakası. 8 x 10 cm. ölçülerinde 113 gr. Ağırlığında.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI -Gümüşten mamul, üzeri savat işçilikli sahra görselli ve usta isminin bulunduğu sigara tabakası. 8 x 10 cm. ölçülerinde 113 gr. Ağırlığında.

  TLSold
 • MİNELİ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-İngiliz damgalı, üzeri komple mineli, gümüşten mamul, 167 gr. ağırlığında, 10 x 8,5 cm. ölçülerinde sigara tabakası.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  MİNELİ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-İngiliz damgalı, üzeri komple mineli, gümüşten mamul, 167 gr. ağırlığında, 10 x 8,5 cm. ölçülerinde sigara tabakası.

  TLSold
 • ERMENİ USTA RADUHANYAN DAMGALI SAVATLI MÜCEVHER KUTUSU -Gümüşten mamul, Ermeni usta ' RADUHANYAN ' usta damgalı üzeri ve kenarları savat işçilikli mücevher kutusu. 12 köşeli 289 gr. ağırlığında. 12,5 x 3 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  ERMENİ USTA RADUHANYAN DAMGALI SAVATLI MÜCEVHER KUTUSU -Gümüşten mamul, Ermeni usta ' RADUHANYAN ' usta damgalı üzeri ve kenarları savat işçilikli mücevher kutusu. 12 köşeli 289 gr. ağırlığında. 12,5 x 3 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, üzeri altın kakma işçiliği ile selvi ağacı desenli hattat makası. Uzunluk 27,5 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, üzeri altın kakma işçiliği ile selvi ağacı desenli hattat makası. Uzunluk 27,5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, sap kısmından uç kısmına kadar gümüş kakma işçiliği ile süslenmiş hattat makası. Uzunluk 27 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, sap kısmından uç kısmına kadar gümüş kakma işçiliği ile süslenmiş hattat makası. Uzunluk 27 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, sap kısmından uç kısmına kadar gümüş kakma işçiliği ile süslenmiş hattat makası. Uzunluk 19 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  OSMANLI DÖNEMİ HATTAT MAKASI -19. yy. Osmanlı dönemi, sap kısmından uç kısmına kadar gümüş kakma işçiliği ile süslenmiş hattat makası. Uzunluk 19 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ ŞİŞE -19. yy. Osmanlı dönemi, Beykoz , üzeri el boyama işçiliği ile çiçek ve nar desenli opal şişe. Yükseklik 24 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ ŞİŞE -19. yy. Osmanlı dönemi, Beykoz , üzeri el boyama işçiliği ile çiçek ve nar desenli opal şişe. Yükseklik 24 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, 19.yy. üzeri altın doreli Beykoz Opal Gülabdan. Yükseklik 26 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  OSMANLI DÖNEMİ BEYKOZ GÜLABDAN-Osmanlı dönemi, 19.yy. üzeri altın doreli Beykoz Opal Gülabdan. Yükseklik 26 cm.

  TLSold
 • 19. YY. KÜTAHYA VAZO -Osmanlı dönemi, 19. yy. Kütahya, üzeri el boyama, çiçek motifli sürahi. Yükseklik 33 cm. ( kapak kısmında küçük bir atık mevcuttur. )

  Lot No: 54

  Lot: 54

  19. YY. KÜTAHYA VAZO -Osmanlı dönemi, 19. yy. Kütahya, üzeri el boyama, çiçek motifli sürahi. Yükseklik 33 cm. ( kapak kısmında küçük bir atık mevcuttur. )

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ KÜTAHYA TABAK -Osmanlı dönemi, 19. yy. üzeri el boyama işçiliği ile Tuğra, Osmanlı Devlet arması yapılmış ve lale motifleri ile süslenmiş, Osmanlıca yazı ile ' muzaffer ol damia ' yazılı Kütahya tabak. Çap 27 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  OSMANLI DÖNEMİ KÜTAHYA TABAK -Osmanlı dönemi, 19. yy. üzeri el boyama işçiliği ile Tuğra, Osmanlı Devlet arması yapılmış ve lale motifleri ile süslenmiş, Osmanlıca yazı ile ' muzaffer ol damia ' yazılı Kütahya tabak. Çap 27 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ERMENİ İŞİ TAS -19. yy. Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, kabartma işçilikli ve hayvan figürü yapılmış Ermeni usta işi tas. Çap 12 cm. Ağırlık 95 gr.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  OSMANLI DÖNEMİ ERMENİ İŞİ TAS -19. yy. Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, kabartma işçilikli ve hayvan figürü yapılmış Ermeni usta işi tas. Çap 12 cm. Ağırlık 95 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ MEHTERAN TAKIMI KÖS TOKMAKLARI-Osmanlı dönemi, 19. yy. Mehteran takımında kullanılan köz ( büyük davul ) tokmakları. Tamamen orijinal olup, koleksyonluk eserdir. Uzunluk 45 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  OSMANLI DÖNEMİ MEHTERAN TAKIMI KÖS TOKMAKLARI-Osmanlı dönemi, 19. yy. Mehteran takımında kullanılan köz ( büyük davul ) tokmakları. Tamamen orijinal olup, koleksyonluk eserdir. Uzunluk 45 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ TOPÇU KÜTÜKLÜK-Fransız menşeili, deri üzeri pirinç aplikeli, topçu figürünün olduğu kütüklük. 16 X 8,5 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  FRANSIZ TOPÇU KÜTÜKLÜK-Fransız menşeili, deri üzeri pirinç aplikeli, topçu figürünün olduğu kütüklük. 16 X 8,5 cm.

  TLSold
 • BAĞA ÜZERİ GÜMÜŞ APLİKELİ GECE ÇANTASI -19. yy. Bağadan mamul, üzeri komple gümüş aplikeli gece çantası. 8 x 5 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  BAĞA ÜZERİ GÜMÜŞ APLİKELİ GECE ÇANTASI -19. yy. Bağadan mamul, üzeri komple gümüş aplikeli gece çantası. 8 x 5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 6'LI ZARF TAKIM-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, 6'lı kahve zarf takımı. Zarf ağırlığı 153 gr.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  OSMANLI DÖNEMİ 6'LI ZARF TAKIM-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, 6'lı kahve zarf takımı. Zarf ağırlığı 153 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 2'Lİ ZARF FİNCAN TAKIM-Osmanlı dönemi, Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, üzerinde kalem işçiliği ile camii ve medrese desenlerinin bulunduğu, kuzunetsov fincanlı zarf fincan set. ( kutu yeni olup fincanlar farklıdır. )

  Lot No: 61

  Lot: 61

  OSMANLI DÖNEMİ 2'Lİ ZARF FİNCAN TAKIM-Osmanlı dönemi, Sultan Abdulhamid Han tuğralı, sahi damgalı, üzerinde kalem işçiliği ile camii ve medrese desenlerinin bulunduğu, kuzunetsov fincanlı zarf fincan set. ( kutu yeni olup fincanlar farklıdır. )

  TLSold
 • 19. YY. PORSELEN FİNCAN VE ZARF TAKIMI -Osmanlı dönemi, porselenden mamul, üzeri el boyama işçiliği ile yapılmış çiçek dekorlu çift fincan ve zarf takımı. ( fincanların bir tanesinde sır çatlağı bulunmaktadır. )

  Lot No: 62

  Lot: 62

  19. YY. PORSELEN FİNCAN VE ZARF TAKIMI -Osmanlı dönemi, porselenden mamul, üzeri el boyama işçiliği ile yapılmış çiçek dekorlu çift fincan ve zarf takımı. ( fincanların bir tanesinde sır çatlağı bulunmaktadır. )

  TLSold
 • OSMANLI ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ÇEREZLİK-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, çevresi kabartma çiçek desenleri ile süslenmiş, dört ayaklı, sahi damgalı ve çeşnili Abdulhamid Han ruğralı çerezlik. 14,5 x 11,5 cm. ölçülerinde. Ağırlık 89 gr.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  OSMANLI ABDULHAMİD HAN TUĞRALI ÇEREZLİK-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, çevresi kabartma çiçek desenleri ile süslenmiş, dört ayaklı, sahi damgalı ve çeşnili Abdulhamid Han ruğralı çerezlik. 14,5 x 11,5 cm. ölçülerinde. Ağırlık 89 gr.

  TLSold
 • OSMANLI ERKEN DÖNEM ALTILI KAŞIK TAKIMI-Osmanlı erken dönem, orijinal kendi kutusunda, gümüşten mamul altılı kaşık seti. Ağırlık 182 gr.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  OSMANLI ERKEN DÖNEM ALTILI KAŞIK TAKIMI-Osmanlı erken dönem, orijinal kendi kutusunda, gümüşten mamul altılı kaşık seti. Ağırlık 182 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 12'Lİ KAŞIK SETİ -Osmanlı dönemi, üzeri aznavur işçilikli, Sultan Abdulhamid Han tuğralı tatlı kaşık takımı. ( kaşıklarda farklı modeller mevcuttur. )

  Lot No: 65

  Lot: 65

  OSMANLI DÖNEMİ 12'Lİ KAŞIK SETİ -Osmanlı dönemi, üzeri aznavur işçilikli, Sultan Abdulhamid Han tuğralı tatlı kaşık takımı. ( kaşıklarda farklı modeller mevcuttur. )

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 6'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde altılı tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 173 gr.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  OSMANLI DÖNEMİ 6'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde altılı tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 173 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 6'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde altılı tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 200 gr.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  OSMANLI DÖNEMİ 6'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde altılı tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 200 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ 4'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde dörtlü tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 137 gr.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  OSMANLI DÖNEMİ 4'LI TATLI KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul farklı modellerde dörtlü tatlı kaşığı. Toplam ağırlık 137 gr.

  TLSold
 • CUMHURİYET BAŞI GÜMÜŞ 12'Lİ ÇAY KAŞIĞI SETİ-Cumhuriyet başı, kutusunda gümüşten mamul, 12'li çay kaşığı seti. Toplam ağırlık 111 gr.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  CUMHURİYET BAŞI GÜMÜŞ 12'Lİ ÇAY KAŞIĞI SETİ-Cumhuriyet başı, kutusunda gümüşten mamul, 12'li çay kaşığı seti. Toplam ağırlık 111 gr.

  TLSold
 • OSMANLI ÇAY KAŞIĞI VE MAŞA SETİ-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, gümüşten mamul, telkari işçilikli, kaşık kısımları Osmanlı paraları ile yapılmış çay kaşığı ve maşa seti. Toplam ağırlık 80 gr.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  OSMANLI ÇAY KAŞIĞI VE MAŞA SETİ-Osmanlı dönemi, orijinal kutusunda, gümüşten mamul, telkari işçilikli, kaşık kısımları Osmanlı paraları ile yapılmış çay kaşığı ve maşa seti. Toplam ağırlık 80 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı seramik tabak. Çap 23,5 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  OSMANLI DÖNEMİ AY YILDIZLI TABAK -Osmanlı dönemi, el boyama çiçek motifli ve Ay Yıldızlı seramik tabak. Çap 23,5 cm.

  TLSold
 • GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA İNİSİYALLİ PORSELEN TABAK-Üzerinde Gazi Mustafa Kemal paşa yazılı. Paşanın kendi kullanımı için üretilmiş porselenden mamul tabak. Nadir koleksyonluk eserdir. Çap 23 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA İNİSİYALLİ PORSELEN TABAK-Üzerinde Gazi Mustafa Kemal paşa yazılı. Paşanın kendi kullanımı için üretilmiş porselenden mamul tabak. Nadir koleksyonluk eserdir. Çap 23 cm.

  TLSold
 • OSMANLI YAZILI ÇEREZ TABAĞI-Osmanlı dönemi, porselenden mamul, üzeri müsenna yazı ile ' Afiyet olsun ' sağ ve sol kısmında ' Nimet Külfete Mukabildir ' yazılı porselen çerez tabaşı. Çap 13. cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  OSMANLI YAZILI ÇEREZ TABAĞI-Osmanlı dönemi, porselenden mamul, üzeri müsenna yazı ile ' Afiyet olsun ' sağ ve sol kısmında ' Nimet Külfete Mukabildir ' yazılı porselen çerez tabaşı. Çap 13. cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ AY YILDIZLI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış kase. Çap 15 cm. Yükseklik 10 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  OSMANLI DÖNEMİ ÜZERİ AY YILDIZLI KASE -Osmanlı dönemi, el boyama işçiliği ile Ay Yıldız lı, Fransızlar tarafından Osmanlı pazarına yapılmış kase. Çap 15 cm. Yükseklik 10 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ELMAS BROŞ-Osmanlı dönemi, 9 ayar altın üzerri elmas taşlar ile süslenmiş, komple el işi yapımı çiçek ve lale figürlerinin olduğu orijinal kutusunda broş. ( kutusunun tamire ihtiyacı vardır. ) 11 x 6 cm. ölçülerinde. 40 gr. Ağırlığında.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  OSMANLI DÖNEMİ ELMAS BROŞ-Osmanlı dönemi, 9 ayar altın üzerri elmas taşlar ile süslenmiş, komple el işi yapımı çiçek ve lale figürlerinin olduğu orijinal kutusunda broş. ( kutusunun tamire ihtiyacı vardır. ) 11 x 6 cm. ölçülerinde. 40 gr. Ağırlığında.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ YEMEK KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, usta damgalı, burgulu sap ve uç kısmı kuş figürlü, çeşnili büyük boy yemek kaşığı. Uzunluk 21 cm. Toplam ağırlık 98 gr.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  OSMANLI DÖNEMİ YEMEK KAŞIĞI-Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, usta damgalı, burgulu sap ve uç kısmı kuş figürlü, çeşnili büyük boy yemek kaşığı. Uzunluk 21 cm. Toplam ağırlık 98 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ USTA DAMGALI PUDRİYER -Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, üzeri kalem işçilikli çiçek motifli, içerisinde usta damgalı, 7 cm. çapında nadir pudriyer. Ağırlık 84 gr.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  OSMANLI DÖNEMİ USTA DAMGALI PUDRİYER -Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, üzeri kalem işçilikli çiçek motifli, içerisinde usta damgalı, 7 cm. çapında nadir pudriyer. Ağırlık 84 gr.

  TLSold
 • MAGAZİN MARKA GÜMÜŞTEN MAMUL KAŞIK ÇATAL SETİ-Magazin marka, orijinal kendi kutusunda, gümüşten mamul çatal kaşık seti. Ağırlık 119 gr.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  MAGAZİN MARKA GÜMÜŞTEN MAMUL KAŞIK ÇATAL SETİ-Magazin marka, orijinal kendi kutusunda, gümüşten mamul çatal kaşık seti. Ağırlık 119 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ USTA DAMGALI DİVİD-Osmanlı dönemi, usta damgalı, düşük ayar gümüşten mamul divid. Uzunluk 28 cm. Ağırlık 332 gr.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  OSMANLI DÖNEMİ USTA DAMGALI DİVİD-Osmanlı dönemi, usta damgalı, düşük ayar gümüşten mamul divid. Uzunluk 28 cm. Ağırlık 332 gr.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ BROŞ SAAT -Kutusunda EMPİRE marka, gümüş üzeri mine işçilikli çalışır durumda broş zanne saat.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ BROŞ SAAT -Kutusunda EMPİRE marka, gümüş üzeri mine işçilikli çalışır durumda broş zanne saat.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ SİGARA AĞIZLIĞI -Osmanlı dönemi, Kehribar, naka ve gümüşten mamul, ağız kısmı kehribar, naka üzeri lale figürlü, uç kısmı gümüş nadir sigara ağızlığı. Uzunluk 21 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  OSMANLI DÖNEMİ SİGARA AĞIZLIĞI -Osmanlı dönemi, Kehribar, naka ve gümüşten mamul, ağız kısmı kehribar, naka üzeri lale figürlü, uç kısmı gümüş nadir sigara ağızlığı. Uzunluk 21 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ SARIK İĞNESİ-Osmanlı dönemi, cam üzeri altın doreli nadir sarık iğnesi. Uzunluk 16 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  OSMANLI DÖNEMİ SARIK İĞNESİ-Osmanlı dönemi, cam üzeri altın doreli nadir sarık iğnesi. Uzunluk 16 cm.

  TLSold
 • HİDİV KRALİYET ARMALI İNİSİYALLİ KRİSTAL KARAF -Osmanlı dönemi, hidiv damgalı, inisiyalli kristal karaf. Nadir koleksyonluk eserdir.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  HİDİV KRALİYET ARMALI İNİSİYALLİ KRİSTAL KARAF -Osmanlı dönemi, hidiv damgalı, inisiyalli kristal karaf. Nadir koleksyonluk eserdir.

  TLSold
 • ATATÜRK GÖRSELLİ CUMHURİYET DÖNEMİ DÖKÜM ÇERÇEVE -Cumhuriyet dönemi, eski döküm ve ATATÜRK görselli iç kısmı ahşap kenarları Ay Yıldız motifli çerçeve. 24 x 14 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  ATATÜRK GÖRSELLİ CUMHURİYET DÖNEMİ DÖKÜM ÇERÇEVE -Cumhuriyet dönemi, eski döküm ve ATATÜRK görselli iç kısmı ahşap kenarları Ay Yıldız motifli çerçeve. 24 x 14 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • 19. YY. PORSELEN PARFÜM ŞİŞESİ -19.yy. Porselenden mamul, üzeri el boyama işçilikli, pirinç kapaklı koku şişesi. 5,5 x 4,5 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  19. YY. PORSELEN PARFÜM ŞİŞESİ -19.yy. Porselenden mamul, üzeri el boyama işçilikli, pirinç kapaklı koku şişesi. 5,5 x 4,5 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • 19. YY. PORSELEN PARFÜM ŞİŞESİ -19.yy. Porselenden mamul, üzeri el boyama işçilikli, pirinç kapaklı koku şişesi. 11 cm. uzunluğunda.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  19. YY. PORSELEN PARFÜM ŞİŞESİ -19.yy. Porselenden mamul, üzeri el boyama işçilikli, pirinç kapaklı koku şişesi. 11 cm. uzunluğunda.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ ÇİFT ŞERBET BARDAĞI -Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, Abdulhamid Han tuğralı, üzeri kalem işçilikli, usta damga ve çeşnili çift şarbet bardağı. Yükseklik 8 cm. Toplam ağırlık 115 gr.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  OSMANLI DÖNEMİ ÇİFT ŞERBET BARDAĞI -Osmanlı dönemi, gümüşten mamul, Abdulhamid Han tuğralı, üzeri kalem işçilikli, usta damga ve çeşnili çift şarbet bardağı. Yükseklik 8 cm. Toplam ağırlık 115 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ DÖRT ADET ZARF -Osmanlı dönemi, kıl testere işi gümüşten mamul dört adet zarf. Toplam ağırlık 103 gr.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  OSMANLI DÖNEMİ DÖRT ADET ZARF -Osmanlı dönemi, kıl testere işi gümüşten mamul dört adet zarf. Toplam ağırlık 103 gr.

  TLSold
 • İZMİR RUM İŞİ GÜMÜŞ KUPA -İzmir Rum işi, gümüşten mamul, inisiyalli, kulp kısımları ejderha figürlü, çiçek motifli kupa. Ağırlık 743 gr. Yükseklik 19 cm. Çap 10 cm.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  İZMİR RUM İŞİ GÜMÜŞ KUPA -İzmir Rum işi, gümüşten mamul, inisiyalli, kulp kısımları ejderha figürlü, çiçek motifli kupa. Ağırlık 743 gr. Yükseklik 19 cm. Çap 10 cm.

  TLSold
 • İZMİR RUM İŞİ GÜMÜŞ KUPA -İzmir Rum işi, gümüşten mamul, kulp kısımları ejderha figürlü, çiçek motifli kupa. Ağırlık 704 gr. Yükseklik 30 cm. Çap 10 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  İZMİR RUM İŞİ GÜMÜŞ KUPA -İzmir Rum işi, gümüşten mamul, kulp kısımları ejderha figürlü, çiçek motifli kupa. Ağırlık 704 gr. Yükseklik 30 cm. Çap 10 cm.

  TLSold
 • 19. YY. BASTON -19. yy. tutma kısmı porselenden mamul ve el işi ile boyama, pirinç üzeri altın vermey ile süslenmiş, ağaç kısmı gül ağacı, nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 88 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  19. YY. BASTON -19. yy. tutma kısmı porselenden mamul ve el işi ile boyama, pirinç üzeri altın vermey ile süslenmiş, ağaç kısmı gül ağacı, nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 88 cm.

  TLSold
 • 19. YY. OSMANLI TOMBAK BASTON -Osmanlı dönemi, tutma kısmı bakır üzeri tombak işçiliği ile yapılmış, gül ağacından nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 90 cm.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  19. YY. OSMANLI TOMBAK BASTON -Osmanlı dönemi, tutma kısmı bakır üzeri tombak işçiliği ile yapılmış, gül ağacından nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 90 cm.

  TLSold
 • TOLEDO İŞÇİLİKLİ BASTON -Tutma kısmı Altın kakmalı toledo işçilikli, gül ağacından mamul, zarif tasarımlı nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 90 cm.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  TOLEDO İŞÇİLİKLİ BASTON -Tutma kısmı Altın kakmalı toledo işçilikli, gül ağacından mamul, zarif tasarımlı nadir koleksyonluk baston. Uzunluk 90 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ BRONZ ŞİFA TASI-Osmanlı dönemi, bronzdan mamul, üzeri komple el işi ile duaların yazıldığı, kırklama tası. Çap 19 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  OSMANLI DÖNEMİ BRONZ ŞİFA TASI-Osmanlı dönemi, bronzdan mamul, üzeri komple el işi ile duaların yazıldığı, kırklama tası. Çap 19 cm.

  TLSold
 • 4 ADET AĞIZLIK -Tamamı orijinal kendi kutusunda, dört adet ağzılık lotu.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  4 ADET AĞIZLIK -Tamamı orijinal kendi kutusunda, dört adet ağzılık lotu.

  TLSold
 • 2 ADET AĞIZLIK -Beyaz olan dişten mamul diğeri kemik iki adet ağızlık. Diş uzunluk 15 cm. kemik uzunluk 8,5 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  2 ADET AĞIZLIK -Beyaz olan dişten mamul diğeri kemik iki adet ağızlık. Diş uzunluk 15 cm. kemik uzunluk 8,5 cm.

  TLSold
 • MISIR DAMGALI GÜMÜŞ ÇEREZLİK -Gümüşten mamul, Mısır damgalı çift çerezlik. Çap 22 cm. Ağırlık 691 gr.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  MISIR DAMGALI GÜMÜŞ ÇEREZLİK -Gümüşten mamul, Mısır damgalı çift çerezlik. Çap 22 cm. Ağırlık 691 gr.

  TLSold
 • ETHEM EFENDİ KONAĞINDA KULLANILAN İLAÇ KAVANOZ LOTU-Ethem efendi konağında kendisinin kullandığı, kobalt mavi porselenden mamul, ikisinin üzerinde yazıları olan toplam dört adet ilaç kavanozları. ( birinde tamir mevcuttur )

  Lot No: 98

  Lot: 98

  ETHEM EFENDİ KONAĞINDA KULLANILAN İLAÇ KAVANOZ LOTU-Ethem efendi konağında kendisinin kullandığı, kobalt mavi porselenden mamul, ikisinin üzerinde yazıları olan toplam dört adet ilaç kavanozları. ( birinde tamir mevcuttur )

  TLSold
 • SHAFFER MARKA KAPAK VE UÇ KISMI ALTIN DOLMA KALEM -USA damgalı, SHAFFER marka kapak ve dolma kalem uç kısmı altından mamul çalışır durumda dolma kalem. ( Kapak ağırlığı 9 gr. )

  Lot No: 99

  Lot: 99

  SHAFFER MARKA KAPAK VE UÇ KISMI ALTIN DOLMA KALEM -USA damgalı, SHAFFER marka kapak ve dolma kalem uç kısmı altından mamul çalışır durumda dolma kalem. ( Kapak ağırlığı 9 gr. )

  TLSold
 • 19. YY. BAŞI MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. başı Kemik ve sedef işlemeli, lale figürlü kusursuz büyük boy mücevher kutusu. 35 x 17 x 16 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  19. YY. BAŞI MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. başı Kemik ve sedef işlemeli, lale figürlü kusursuz büyük boy mücevher kutusu. 35 x 17 x 16 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • OSMANLI SAKAL-I ŞERİF KUTUSU-Osmanlı dönemi, üzeri komple baga ve sedef işçilikli, kusursuz tamamen orijinal Sakal-ı Şerif kutusu. 23 x 17 x 15,5 cm. ölçülerinde.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  OSMANLI SAKAL-I ŞERİF KUTUSU-Osmanlı dönemi, üzeri komple baga ve sedef işçilikli, kusursuz tamamen orijinal Sakal-ı Şerif kutusu. 23 x 17 x 15,5 cm. ölçülerinde.

  TLSold
 • RAYMOND WEIL MARKA ALTIN KAPLAMA KOL SAATİ -Raymond Weıl marka, orijinal kutusunda, altın kaplama saat.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  RAYMOND WEIL MARKA ALTIN KAPLAMA KOL SAATİ -Raymond Weıl marka, orijinal kutusunda, altın kaplama saat.

  TLSold